Plasthuspump för rent vatten FSPXXX32C
  • Plasthuspump för rent vatten FSPXXX32CPlasthuspump för rent vatten FSPXXX32C
Skicka förfrågan
Produktbeskrivning
FLUENTPOWER®är tillverkaren av plasthöljespump för rent vatten FSPXXX32C och specialiserad på att producera och utveckla hushållsvattenpumpar.Plasthuspumpen för rent vatten FSPXXX32C erbjuder olika effekt från 400W upp till 1100W. Därför är den kapabel att möta de dagliga behoven för alla typer av vattenöverföringsscenarier - oavsett om det är från vattentankar, pool eller till och med de översvämmade källarna. FSPXXX32C är designad med ett enda rakt handtag upptill, vilket gör det bekvämt för dig att flytta pumpen. Höljet är tillverkat av termoplast för att möta behoven hos anpassade färger. Den fullständiga vattentäta graden IPX8 uppnås genom dess noggranna mekaniska tätningsstruktur och du kan ytterligare uppgradera den till kammartätningsstruktur. Som standard kan pumpen anslutas till slangar med diametern 25 mm (1ââ) eller 32 mm (1-1/4ââ) och ännu fler valmöjligheter i kombination med en G1ââ tråd. Därmed är den både kraftfull och hållbar nog att lösa dina dagliga vattningsproblem.
Plasthuspump för rent vatten FSPXXX32C Parameter (specifikation)
FSPXXX32C 400W 230V/50Hz 7000L/H 6,5 miljoner 7M 5 mm